A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

EUROREG SOLIDARNY Z UKRAINĄ

„Chciałabym pokłonić się nisko Ukraińcom i Ukrainkom, brutalnie zaatakowanym przez moskiewski reżim. I choć brakuje słów na takie barbarzyństwo, chcę wyrazić moją, naszą solidarność, wsparcie i dodać im otuchy".

„Atak na wolną Ukrainę jest dla mnie atakiem na Europę. Stan wojenny nie ma granic. Raz rozpoczęta, będzie się działa w naszych umysłach, aż nie zrobimy wszystkiego, żeby ją zakończyć” – tak mówiła doktora honoris causa Olga Tokarczuk. Jako zespół EUROREG podpisujemy się pod tymi słowami i wyrażamy solidarność z Ukraińcami i Ukrainkami.

Senat Uniwersytetu Warszawskiego wyraża solidarność z Ukrainą, zmagającą się z autorytarną agresją. Nastąpiła eskalacja konfliktu – Federacja Rosyjska pogwałciła integralność terytorialną Ukrainy. W tym trudnym czasie Senat Uniwersytetu Warszawskiego wyraża solidarność z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z osobami z Ukrainy, należącymi do społeczności naszej Uczelni. Polska historia uczy, jakim zagrożeniem dla pokoju jest imperializm. Senat Uniwersytetu Warszawskiego wyraża nadzieję, że przyszłość przyniesie Ukrainie oraz światu pokój.

Uchwała nr 121 Senatu UW z 23 lutego 2022 r. w sprawie wyrażenia solidarności z Ukrainą i jej społeczeństwem

Instytucjonalne wsparcie dla ukraińskich naukowców: pobierz