A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

ŻEGNAMY PROFESORA KOZAKA

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w piątek 30 kwietnia zmarł Prof. dr hab. Marek Kozak, wieloletni pracownik EUROREG UW, wspaniały Kolega i Przyjaciel.

Profesor Marek Kozak był prawdziwie interdyscyplinarnym uczonym: doktor socjologii, stypendysta London School of Economics, absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa i gospodarki europejskiej w École nationale d'administration oraz Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Zajmował się zagadnieniami polityki regionalnej, ewaluacją polityki spójności UE i rolą turystyki w rozwoju. Był wybitnym regionalistą, członkiem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN.

Profesor Marek Kozak był cenionym przez studentów i uznanym przez kolegów wykładowcą. Na jego zajęciach, między innymi w EUROREG UW oraz w Collegium Civitas, studenci mogli korzystać zarówno z bogatej akademickiej wiedzy prowadzącego, jak i wielkiego praktycznego doświadczenia i osobistej pasji. Profesor Marek Kozak był także niezastąpionym członkiem redakcji kwartalnika "Studia Regionalne i Lokalne".

Zapamiętamy Go jako pasjonata turystyki, znawcę zabytków, miłośnika jazdy konnej, a także lokalnego patriotę - wielbiciela Ursynowa, po którym z dumą oprowadzał swoich gości. 

Profesor Kozak pozostawił nam w dziedzictwie ponad 120 prac naukowych oraz przewodniki turystyczne i albumy.

Żegnamy Cię Marku.

Zespół EUROREG

Klepsydra i kondolencje