A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Konferencje

Jeden Region, Wiele Historii

Konferencja "Jeden Region, Wiele Historii", organizowana przez Polski Punkt Kontaktowy ESPON oraz Instytut Spraw Publicznych, odbędzie się 29.10.2014 w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna.

Minęło dziesięć lat od czasu wielkiego rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Europy Środkowo-Wschodniej. W tym okresie w krajach, które w 2004 roku przystąpiły do UE, zaszło wiele zmian. Postrzegany dotychczas jako peryferia Europy, region ten zaczął szybko nadganiać zaległości w stosunku do lepiej rozwiniętych gospodarek Zachodnich, tym samym stopniowo zyskując na znaczeniu w całej UE.

Podczas międzynarodowej konferencji poświęconej doświadczeniom transformacyjnym i perspektywom rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej 10 lat po rozszerzeniu Unii Europejskiej, chcielibyśmy przyjrzeć się wyzwaniom z jakimi zmierzył się region na przestrzeni ostatnich lat w dziedzinie rozwoju gospodarczego, współpracy transgranicznej oraz perspektyw rozwojowych. Wraz z przedstawicielami administracji publicznej, ośrodków badawczych oraz think-tanków z Czech, Polski, Słowenii, Słowacji i Węgier, a także Niemiec i Irlandii, spróbujemy znaleźć odpowiedź na następujące pytania: W jakim stopniu kraje regionu zostały dotknięte przez światowy kryzys gospodarczy i jak starają się z niego wyjść? Jak przebiega integracja i współpraca na obszarach transgranicznych? Jakie są wizje i scenariusze możliwego rozwoju regionu Europy Środkowo-Wschodniej?

  • 10:00 – 10:30  Wystąpienie otwierające: dr Michał Boni, poseł do Parlamentu Europejskiego, były Minister Administracji i Cyfryzacji, Polska - 10 lat Europy Środkowo Wschodniej w UE - doświadczenia, sukcesy i porażki myślenia strategicznego.
  • 10:30 – 12:00     Panel tematyczny nr 1: Jak przeszliśmy przez kryzys?
  • 12:30 – 14:00     Panel Tematyczny nr 2: Jak współpracujemy na granicach?
  • 15:00 – 16:30     Panel Tematyczny nr 3: Jak będziemy się rozwijać?

Konferencja odbędzie się w języku angielskim i polskim. Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie Państwo w załączonym programie wydarzenia.

Konferencja jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Inwestuj w Twoją Przyszłość oraz ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami:

    

Podsumowanie konferencji, prezentacje oraz zdjęcia są dostępne tutaj.

 
Pliki do pobrania: