A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Konferencje

Mechanizm uczenia się w politykach publicznych

ZAPROSZENIEORGANIZACJAPROGRAMREJESTRACJA


ZAPROSZENIE

Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Krajowa Szkoła Administracji Publicznej zapraszają na konferencję "Mechanizm uczenia się w politykach publicznych". Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 czerwca 2014 r. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W czerwcu upływa 25 lat od pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych. Minione ćwierćwiecze obfitowało nie tylko w dynamiczne zmiany społeczno-gospodarcze i kulturowe – był to również czas wielkich zmian w polskiej administracji. Zmiany te przybrały na sile w‑związku z polską drogą do członkostwa w Unii Europejskiej, które znalazło swoje zwieńczenie 10 lat temu – 1 maja 2004 roku. Rok 2014, rok ważnych dla naszego państwa rocznic, stawia przed nami pytania o to, jak modernizujemy nasz kraj i jak możemy ten proces wspierać, lepiej wykorzystując potencjał mechanizmu uczenia się organizacji publicznych. Na kilka takich pytań dotyczących uczenia się, wyciągania wniosków i doskonalenia prorozwojowych polityk publicznych, postaramy się odpowiedzieć w gronie pracowników administracji, naukowców i ekspertów podczas dwudniowej konferencji.

Pierwszego dnia podyskutujemy o doświadczeniach, które zdobyliśmy we wspieraniu rozwoju naszego kraju. W sesji drugiej zastanowimy się, czy stworzone w procesie modernizacji polskiej administracji rozwiązania systemowe - ewaluacje, Oceny Skutków Regulacji, kontrole i audyty przynoszą użyteczną wiedzę. Na podstawie wyników badania diagnostycznego z projektu MUS przyjrzymy się wreszcie, co ułatwia, a co blokuje organizacyjne uczenie się naszych ministerstw.

Drugiego dnia konferencji poznamy praktyczne rozwiązania i narzędzia organizacyjnego uczenia się, które możemy zastosować w naszej codziennej pracy. Prezentowane praktyki były z sukcesem testowane w trakcie projektu „Ministerstwa Uczące Się”. Będziemy mieli okazję lepiej je poznać i wypróbować podczas warsztatów.

Uczestnicy konferencji otrzymają dwa poradniki ułatwiające proces diagnozowania i wzmacniania mechanizmów uczenia się w urzędach.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.