A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Zespół

Prof. Anna Kniazevych

Stanowisko: profesor wizytujący
Specjalizacja: rozwój innowacyjny, formowanie i funkcjonowanie infrastruktury innowacyjnej, zarządzanie kreatywnością, przestrzenne aspekty relokacji przedsiębiorstw
Publikacje [zobacz]
Projekty realizowane w ramach EUROREG [zobacz]
Pobierz pełne CV:
Biogram 

Anna Kniazevych jest profesorem, doktorem nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Jest absolwentką zarządzania zagraniczną działalnością gospodarczą na Uniwersytecie Europejskim (Równe, Ukraina), absolwentką Programu Lana Kirklanda Polsko-Amerykańskej Fundacji „Wolność i Demokracja” (Lublin, Polska). Jej habilitacja, która odbyła się na Warneńskim Wolnym Uniwersytecie „Czornorizec Hrabr” (Warna, Bułgaria), dotyczyła rozwoju innowacyjnego (tytuł rozprawy: Zarządzanie formowaniem i funkcjonowaniem innowacyjnej infrastruktury Ukrainy).

Staż pracy naukowej i pedagogicznej wynosi ponad 15 lat. Pracowała na stanowisku profesora na wydziale zarządzania na Państwowym Uniwersytecie Humanitarnym w Równym, na stanowisku dziekana Fakultetu Ekonomicznego Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomiczno-Humanistycznego im. Stepana Demiańczuka. Była kierownikiem tematu badawczego „Zarządzanie rozwojem krajowych systemów innowacyjnych” na Państwowym Uniwersytecie Humanitarnym w Równem. Członek kolegium redakcyjnego czasopism naukowych Ukrainy „Przegląd ekonomii transportu i zarządzania” (Dnipro) i „Gospodarka i Państwo” (Kijów). Obecnie jest profesorem wizytującym w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG Uniwersytetu Warszawskiego, wykonawczynią projektu „Przestrzenne aspekty strategii relokacji przedsiębiorstw high-tech w obliczu wojny. Perspektywa ukraińsko-polska” w ramach programu IDUB-UKRAINA w zespole z prof. Agnieszką Olechnicką.

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-5394-5599

 
Publikacjei
Prezentujemy wybrany dorobek naukowy naszych pracowników, który powstał w okresie pracy w EUROREG.
 
Projekty realizowane w ramach EUROREG