A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

NAJLEPSZY NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Nasz pracownik naukowy - dr Karol Olejniczak - został nagrodzony przez prof. Marcina Pałysa, Rektora UW w I edycji konkursu na najlepszego nauczyciela akademickiego w kategorii nauk społecznych.

Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: w obszarze nauk przyrodniczych i ścisłych, społecznych oraz humanistycznych. Kandydatów zgłaszać mogą dziekani oraz kierownicy innych jednostek prowadzących dydaktykę. Laureatem może zostać osoba, która w pracy ze studentami wykorzystuje nowatorskie metody nauczania. Nagroda będzie przyznawana co roku. Komisji oceniającej zgłoszenia przewodniczy prorektor ds. studentów i jakości kształcenia. Zasiadają w niej m.in. przedstawiciele studentów i doktorantów.

Podziękowania od laureata:

Szanowni Państwo,
Czuję się zaszczycony przyznaną mi nagrodą. Ten sukces zawdzięczam w dużej mierze osobom, z którymi przez te lata pracowałem i warunkom, które stworzył mi Uniwersytet Warszawski. Dlatego też chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, których dane mi było spotkać na mojej drodze zawodowej.
Ogromnie dziękuję moim Studentom kolejnych edycji Akademii Ewaluacji oraz Studentom EUROREG UW. To Wasze zaangażowanie i aktywność na studiach motywowały mnie do pracy, inspirowały do poszukiwań i... zmuszały do jasnego przekazywania pomysłów.
Dziękuję moim Koleżankom i Kolegom z EUROREG UW, współpracownikom z firmy EGO s.c. oraz zespołowi Pracowni Gier Szkoleniowych. Wspieraliście mnie w realizacji nowych pomysłów, a Wasze interdyscyplinarne doświadczenia pomagały mi wyjaśniać Studentom dynamikę świata polityk publicznych.
Last but not least, dziękuję serdecznie mojemu mentorowi - Profesorowi Grzegorzowi Gorzelakowi. Zaskakiwał mnie ciekawymi wyzwaniami, stresowe sytuacje rozbrajał poczuciem humoru i, co kluczowe, dawał pełne pole do eksperymentowania. Bez tej twórczej swobody nie mógłbym rozwinąć żadnego z pomysłów.
Nagrodę chciałbym zadedykować mojej Mamie - Annie Olejniczak, emerytowanej nauczycielce nauczania początkowego. Obserwując jej pełne pasji przygotowania do lekcji z dziećmi, zrozumiałem że wszyscy jesteśmy urodzonymi odkrywcami.
Uczenie musi mieć element przygody. Wystarczy mały impuls, by dorośli przypomnieli sobie o dziecięcej radości z odkrywania.

Relacja z uroczystości wręczenia nagród na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!