A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Obecni studenci

Obecni studenci

 

Olga Strycharczyk

Jestem historyczką sztuki i mam przyjemność współpracować jako korektorka z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Moje zainteresowania zawsze wiązały się z kulturą i relacjami. Przez pięć lat w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie byłam członkinią zespołu prowadzącego rejestr i ewidencję zabytków. Współpracowałam z Talleres de Arte Granda – jedną z najstarszych pracowni sztuki sakralnej, Fundacją Archeologia Fotografii oraz Stowarzyszeniem Twoja Sprawa. Ogromną satysfakcję sprawia mi wspólne działanie: mam doświadczenie w organizacji przedsięwzięć wolontariackich, przez wiele lat śpiewałam i koncertowałam z chórem warszawskiego Centrum Myśli Jana Pawła II, byłam uczestniczką oraz organizatorką akcji PoKolędzieJP2, służącej integracji społecznej, popularyzacji wspólnego kolędowania i muzykowania.

Najlepiej czuję się w lesie, w górach, w drodze. Dlatego na co dzień w moim dynamicznie zmieniającym się mieście stale poszukuję nowych ścieżek, własnego tempa, miejsc spotkania i odpoczynku. Ciekawi mnie to, co dzieje się na zapleczu ulic – rytm życia mieszkańców i ślady ich zadomawiania się we wspólnej przestrzeni. Podczas studiowania historii sztuki szczególnie zainteresowałam się historią miast idealnych, a pod wpływem podróży do Pekinu – kulturą Azji Południowo-Wschodniej. Pracę magisterską poświęciłam powstającemu wówczas New Songdo, badając jego związki z tradycją architektoniczną i urbanistyczną Korei Południowej. Obecnie zajmuję się zagadnieniem roli mebli miejskich w przestrzeni publicznej dla integracji mieszkańców Warszawy.

W Euroregu cenię przede wszystkim interdyscyplinarność, pasję, zamiłowanie do interakcji ze studentami, otwartość na wątpliwości i pytania, kulturę współpracy i różnorodność narzędzi wykorzystywanych podczas zajęć.

Piotr Miszczuk 

Po skończeniu Finansów i Rachunkowości w SGH, zdałem sobie sprawę, że nie jest to obszar, z którym wiążę swoją przyszłość, dlatego jako studia magisterskie wybrałem jednocześnie Anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz Metody Ilościowe w SGH. W trakcie studiów byłem mocno zaangażowany w życie studenckie na obu uczelniach - jako przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii w SGH, a także członek teatru The Cheerful Hamlets i redakcji czasopisma Second Thoughts działających w ramach Instytutu Anglistyki UW. Dodatkowo, brałem udział w licznych inicjatywach, także takich o charakterze ponadnarodowym, byłem m.in. wolontariuszem podczas szczytu NATO w Warszawie, uczestnikiem wyjazdu studyjnego do Brukseli w ramach programu Eurostaż oraz członkiem grupy British-Polish Investment Alliance. Oprócz studiów pracuję w sekcji angielskiej Polskiego Radia oraz jako lektor języka angielskiego. Naukowo interesuje się demografią, finansami publicznymi oraz nierównościami społecznymi. Członek Laboratorium Badań Naukoznawczych.

Robert Bengsz

Germanista z wykształcenia i zamiłowania. Pasjonat historii, prasy oraz XIX-wiecznej architektury i urbanistyki. Interesuje się rozwojem i funkcjonowaniem miast, zwłaszcza wielkich metropolii europejskich, które z pasją zwiedza przy każdej nadarzającej się okazji. W wolnych chwilach amator wycieczek rowerowych.

 

Agnieszka Ponichtera

Z wykształcenia italianistka. Z zainteresowania kulturą Włoch, narodziły się kolejne: pasja do mody, enoturystyki, kina włoskiego, designu. Dotychczas zajmowałam się sposobami przedstawiania przestępczości zorganizowanej w popkulturze, w Euroregu natomiast zajmuję się tematem wpływu pandemii na rozwój rynku modowego w Polsce. Członkini Laboratorium Badań Naukoznawczych.

 

 

Maciej Ciszek

Jestem po studiach I stopnia na WZ UW, które obecnie kontynuuje równocześnie z EUROREG-iem. W wolnych chwilach jestem amatorem futbolu oraz podróży, a także starszym bratem bliźniakiem. Studia w EUROREG-u doceniam za interdyscyplinarność programową, a także indywidualne podejście do każdego z niewielkiej grupy studentów. Interesują mnie przede wszystkim zagadnienia psychologiczno-socjologiczne.

 

 

Zuzanna Wrońska

Licencjat ukończyłam na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, gdzie studiowałam politologię. Uwielbiam jednak cały czas poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Z tego względu jako studia drugiego stopnia wybrałam studia regionalne i lokalne oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną. Do studiowania na EUROREG-u zachęcił mnie przede wszystkim OGUN, na który miałam okazję uczęszczać na pierwszym stopniu. To właśnie wtedy dowiedziałam się, jak można patrzeć na otaczającą mnie przestrzeń w zupełnie inny sposób, co niezwykle mnie zaciekawiło.

Poza studiami jestem związana ze Strefą Siatkówki, w której pełnię rolę korespondentki. Łączy się to przede wszystkim z moim zamiłowaniem do sportu i pisania tekstów. Oprócz tego jestem także miłośniczką podróży, zwierząt oraz książek.