A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Obecni studenci

Obecni studenci

Weronika Stefaniak
Miłośniczka osiedli Piechotków, po których często spaceruje. Naukowo zainteresowana wszelkimi konfliktami i nierównościami w mieście, oraz tym jak tworzyć przestrzenie w skali ludzkiej sprzyjające zacieśnianiu więzi lokalnych. Nienaukowo pasjonatka Wenezueli Hugo Chaveza, hafciarka i planszomaniaczka.

Piotr Miszczuk 
Po skończeniu Finansów i Rachunkowości w SGH, zdałem sobie sprawę, że nie jest to obszar, z którym wiążę swoją przyszłość, dlatego jako studia magisterskie wybrałem jednocześnie Anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz Metody Ilościowe w SGH. W trakcie studiów byłem mocno zaangażowany w życie studenckie na obu uczelniach - jako przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii w SGH, a także członek teatru The Cheerful Hamlets i redakcji czasopisma Second Thoughts działających w ramach Instytutu Anglistyki UW. Dodatkowo, brałem udział w licznych inicjatywach, także takich o charakterze ponadnarodowym, byłem m.in. wolontariuszem podczas szczytu NATO w Warszawie, uczestnikiem wyjazdu studyjnego do Brukseli w ramach programu Eurostaż oraz członkiem grupy British-Polish Investment Alliance. Oprócz studiów pracuję w sekcji angielskiej Polskiego Radia oraz jako lektor języka angielskiego. Naukowo interesuje się demografią, finansami publicznymi oraz nierównościami społecznymi. Członek Laboratorium Badań Naukoznawczych.

Robert Bengsz
Germanista z wykształcenia i zamiłowania. Pasjonat historii, prasy oraz XIX-wiecznej architektury i urbanistyki. Interesuje się rozwojem i funkcjonowaniem miast, zwłaszcza wielkich metropolii europejskich, które z pasją zwiedza przy każdej nadarzającej się okazji. W wolnych chwilach amator wycieczek rowerowych.

 

Agnieszka Ponichtera
Z wykształcenia italianistka. Z zainteresowania kulturą Włoch, narodziły się kolejne: pasja do mody, enoturystyki, kina włoskiego, designu. Dotychczas zajmowałam się sposobami przedstawiania przestępczości zorganizowanej w popkulturze, w Euroregu natomiast zajmuję się tematem wpływu pandemii na rozwój rynku modowego w Polsce. Członkini Laboratorium Badań Naukoznawczych.

 

Szymon Szaleniec
W czerwcu 2022 r. ukończyłem Politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy licencjackiej skupiałem się na pracy 3 sektora i roli organizacji publicznych w życiu społecznym małych miast. Od 13 lat jestem harcerzem, od 4 lat instruktorem ZHP i przez 6 lat prowadziłem własną drużynę harcerską w moim rodzinnym Łowiczu. Obecnie aktywnie uczestniczę w życiu mojego miasta, chcę pomóc mu rozwijać się w odpowiednim dla mieszkańców kierunku - dlatego wybrałem Projektowanie Rozwoju Regionalnego i Lokalnego. Interesuję się kinem i social mediami, lubię też czasem potrenować na siłowni. Jestem otwarty na nowe znajomości, a wszystkie przeszkody w moim życiu traktuję jako kolejne wyzwania, które musze pokonać. Zawsze daje z siebie 100 % i uważam, że tak naprawdę w życiu nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Zuzanna Wrońska
Licencjat ukończyłam na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, gdzie studiowałam politologię. Uwielbiam jednak cały czas poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Z tego względu jako studia drugiego stopnia wybrałam studia regionalne i lokalne oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną. Do studiowania na EUROREG-u zachęcił mnie przede wszystkim OGUN, na który miałam okazję uczęszczać na pierwszym stopniu. To właśnie wtedy dowiedziałam się, jak można patrzeć na otaczającą mnie przestrzeń w zupełnie inny sposób, co niezwykle mnie zaciekawiło. Poza studiami jestem związana ze Strefą Siatkówki, w której pełnię rolę korespondentki. Łączy się to przede wszystkim z moim zamiłowaniem do sportu i pisania tekstów. Oprócz tego jestem także miłośniczką podróży, zwierząt oraz książek.

 

Katarzyna Skórniewska
Ukończyłam studia inżynierskie na kierunku architektura Politechniki Wrocławskiej. Studia te pomogły mi zrozumieć jak otaczająca przestrzeń wpływa na ludzi. Szczególnie interesują mnie myśli zapoczątkowane metabolizmem w architekturze, następnie zaadaptowane jako projekty angażujące użytkownika w proces tworzenia danego miejsca. Uwielbiam podróżować, a poznane nowe miejsca, kultury czy ludzi dokumentować poprzez fotografię. Poza tym lubię grać w koszykówkę na Agrykoli i  słuchać rapu w różnych językach świata.