Obecni studenci
Olga Strycharczyk Jestem historyczką sztuki i mam przyjemność współpracować jako korektorka z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Moje zainteresowania zawsze wiązały się z kulturą i relacjami. Przez pięć lat w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie byłam członkinią zespołu prowadzącego rejestr i ewidencję zabytków. Współpracowałam z Talleres de Arte Granda – jedną z najstarszych pracowni sztuki sakralnej, Fundacją Archeologia Fotografii oraz Stowarzyszeniem Twoja Sprawa. Ogromną satysfakcję sprawia mi wspólne działanie: mam doświadczenie w organizacji przedsięwzięć wolontariackich, przez wiele lat śpiewałam i koncertowałam z chórem warszawskiego Centrum Myśli Jana Pawła II, byłam uczestniczką oraz organizatorką akcji PoKolędzieJP2, służącej integracji społecznej, popularyzacji wspólnego kolędowania i muzykowania. Najlepiej czuję się w lesie, w górach, w drodze. Dlatego na co dzień w moim dynamicznie zmieniającym się mieście stale poszukuję nowych ścieżek, własnego tempa, miejsc spotkania i odpoczynku. Ciekawi mnie to, co dzieje się na zapleczu ulic – rytm życia mieszkańców i ślady ich zadomawiania się we wspólnej przestrzeni. Podczas studiowania historii sztuki szczególnie zainteresowałam się historią miast idealnych, a pod wpływem podróży do Pekinu – kulturą Azji Południowo-Wschodniej. Pracę magisterską poświęciłam powstającemu wówczas New Songdo, badając jego związki z tradycją architektoniczną i urbanistyczną Korei Południowej. Obecnie zajmuję się zagadnieniem roli mebli miejskich w przestrzeni publicznej dla integracji mieszkańców Warszawy. W Euroregu cenię przede wszystkim interdyscyplinarność, pasję, zamiłowanie do interakcji ze studentami, otwartość na wątpliwości i pytania, kulturę współpracy i różnorodność narzędzi wykorzystywanych podczas zajęć. |
|
|
Piotr Miszczuk |
Robert Bengsz
|
|
Agnieszka Ponichtera Z wykształcenia italianistka. Z zainteresowania kulturą Włoch, narodziły się kolejne: pasja do mody, enoturystyki, kina włoskiego, designu. Dotychczas zajmowałam się sposobami przedstawiania przestępczości zorganizowanej w popkulturze, w Euroregu natomiast zajmuję się tematem wpływu pandemii na rozwój rynku modowego w Polsce. Członkini Laboratorium Badań Naukoznawczych.
|
|
|
Maciej Ciszek Jestem po studiach I stopnia na WZ UW, które obecnie kontynuuje równocześnie z EUROREG-iem. W wolnych chwilach jestem amatorem futbolu oraz podróży, a także starszym bratem bliźniakiem. Studia w EUROREG-u doceniam za interdyscyplinarność programową, a także indywidualne podejście do każdego z niewielkiej grupy studentów. Interesują mnie przede wszystkim zagadnienia psychologiczno-socjologiczne.
|
Zuzanna Wrońska Licencjat ukończyłam na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, gdzie studiowałam politologię. Uwielbiam jednak cały czas poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Z tego względu jako studia drugiego stopnia wybrałam studia regionalne i lokalne oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną. Do studiowania na EUROREG-u zachęcił mnie przede wszystkim OGUN, na który miałam okazję uczęszczać na pierwszym stopniu. To właśnie wtedy dowiedziałam się, jak można patrzeć na otaczającą mnie przestrzeń w zupełnie inny sposób, co niezwykle mnie zaciekawiło. Poza studiami jestem związana ze Strefą Siatkówki, w której pełnię rolę korespondentki. Łączy się to przede wszystkim z moim zamiłowaniem do sportu i pisania tekstów. Oprócz tego jestem także miłośniczką podróży, zwierząt oraz książek.
|