A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

SPACER Z DR KATARZYNĄ WOJNAR

Krytyczne spojrzenie na nowe centrum biznesowe Warszawy, czyli spacer po bliskiej Woli rozpiętej między industrialną przeszłością i współczesną metropolizacją w najbliższą środę w ramach Festiwalu Nauki.

Zapraszamy na wycieczkę po Warszawskiej Woli, którą poprowadzi dr Katarzyna Wojnar z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) UW. W trakcie spaceru spojrzymy krytycznym okiem na proces kształtowania się nowego centrum biznesowego Warszawy. Zastanowimy się, czy Wola jest skazana na powtórzenie błędów dzielnicy biurowej na Służewcu, znanej wśród pracowników jako warszawski "Mordor". Przyjrzymy się, jak w procesie metropolizacji tkanka miasta przemysłowego ustępuje nowym przestrzeniom gospodarczym wpisanym w globalną sieć powiązań. Zastanowimy się także, jakie napięcia rodzi metropolizacja - kto odnajduje się w nowych realiach, a kto zostaje zepchnięty na margines.

Spacer jest zainspirowany badaniami, które złożyły się na opublikowaną w 2019 roku książkę pt. Nowe przestrzenie gospodarcze metropolii. Struktura, funkcje i powiązania obszarów biznesu w Warszawie, autorstwa M. Smętkowskiego, D. Celińskiej-Janowicz oraz K. Wojnar.

Termin: środa, 23 Września, 2020, godz. 15:00
Miejsce zbiórki: Przystanek autobusowy Rondo Daszyńskiego 02 (w kierunku Woli / zachodnim)

Link do wydarzenia na FB