A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Absolwenci

Absolwenci


Nasi absolwenci i absolwentki obejmują stanowiska eksperckie i kierownicze, m.in. w administracji rządowej i samorządowej, firmach doradczych i instytutach badawczych, znajdują także pracę w instytucjach zagranicznych (np.: agendy Unii Europejskiej, ONZ, międzynarodowe firmy consultingowe). Wiele studentów i studentek zaczyna pracę „w branży” już w trakcie studiów.

Zobacz gdzie pracują absolwenci EUROREG

 

Nasi absolwenci pracują m.in. w:

  • organizacjach międzynarodowych: Parlament Europejski, Komisja Europejska, Central European Initiative, Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO, Luxembourg Institute of Socio-Economic Research (LISER), UNICEF, Region Västernorrland, Business & Science Poland
  • ministerstwach i w służbie cywilnej: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
  • uczelniach: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS, Polska Akademia Nauk, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, University College London
  • agencjach i instytutach państwowych: Polska Agencja Prasowa, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Mazovia Energy Agency, Agencja Rezerw Materiałowych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Centrum Informacji dla Naukowców EURAXESS w Krajowym Punkcie Kontaktowym, Polski Instytut Ekonomiczny, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
  • samorządzie: Urząd m.st. Warszawa, Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, Rada Miejska w Koszalinie
  • firmach: North-South Transport and Logistic Cluster, DWA:ZERO, SpeedApp IT Outsourcing & Staffing, GfK, CIBC Direct Investing and Advice, Tikkurila Polska S.A., Accenture Poland, KoDo-PR, Janes, Adidas, LOXO, AR4vision, 4Experience, AECOM, CBRE, Nordea, LUX MED, En Casa Premium Real Estate, Velocity E-commerce, CREAM Property Advisors, JTI (Japan Tobacco International), EGO - Evaluation for Government Organizations S.C., MCM Institute, Citi Handlowy, Knight Frank Poland, SCS Expert, NASK, Ferrero Polska Commercial sp. z o.o., ABB, VMLY&R Poland, Royal Bank of Scotland Royal Bank of Scotland, Polityka Insight, Optibuy, Mercer, Citi, SIX Payment Services, Allfunds, LG Chem, Sage, Ipsos FCA Fiat Chrysler Automobiles, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., STTAS Europe Sp. z o.o., DNV GL, Cheil Poland, MEC, Databout, Renishaw Sp. z o.o., Platige Image S.A., Ghelamco Poland, Emarsys, Syncron, ViacomCBS
  • organizacjach pozarządowych: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacja Instytut Inicjatyw Prorozwojowych, Habitat for Humanity Poland, Instytut Studiów Wschodnich, Fundacja Sendzimira, Polska To Tu, The Central Europe Company

Opinie absolwentów na temat studiów w EUROREG-u:

Błażej Papiernik: Studia na EUROREG-u poszerzają horyzonty i dają wiedzę, która jest bardzo przydatna zarówno w pracy zawodowej, jak i społecznej. Niewątpliwie ogromnym atutem EUROREG jest bezpośredni kontakt pomiędzy studentem a wykładowcą, a dodatkowo mocne relacje między kadrą akademicką a studentami przekładają się na zacieśnienie współpracy nawet po ukończeniu studiów. Ponadto, EUROREG zapewnia nowatorskie metody nauczania, które pozwalają na utrwalenie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Jednostka stawia w bardzo dużym stopniu na podejmowanie interakcji w grupie, co przekłada się na zdobycie nowych umiejętności, niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie.

Ewa Jagiełło: Studia w Euroregu były dla mnie baza wyjściowa do specjalizowania się w tematyce szeroko rozumianego rozwoju gospodarczego i regionalnego. W moim przekonaniu praktyczna wiedza przekazywana przez wykładowców pomogła mi zdobyć przewagę na rynku pracy w dosyć wąskiej tematyce. Euroreg pomógł mi odnaleźć moje zawodowe zainteresowania. Bezpośrednio po studiach pracowałam w administracji rządowej, w departamencie strategicznym odpowiadającym za politykę regionalna i miejska. dodatkowo podejmuje działalność w obszarze pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. obecnie zajmuje się również kontrola projektów UE w jednej z agencji wykonawczych. Wiem, ze gdyby nie Euroreg, to prawdopodobnie nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem teraz.

Piotr Krośniak: Studia jak najbardziej były pomocne, w UNDP prace zacząłem zaraz po ukończeniu studiów (jeszcze przed obroną). Obecnie pracuję w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku.

Paulina Piotrowska: Studia niezwykłe. Nie tylko dlatego, że dziekanat nie traktuje studenta jak intruza.Przede wszystkim podejście praktyczne - uczyliśmy się konkretnych rzeczy, które pomogły nam się odnaleźć w rzeczywistości "pracowej". Studenci angażowani są w projekty realizowane przez Centrum. Studia rozwijające intelektualnie, zarażające pasją, przygotowujące do podjęcia pracy. Niesamowity kontakt z dostępnymi dla studentów, choć zapracowanymi pracownikami EUROREG - działalność dydaktyczna jest jedną z wielu, co zdecydowanie podnosi ocenę profesjonalizmu i aktualności studiów. Swoją pracę zaczęłam po 4 roku studiów i nadal pracuję w branży Centrum - ewaluacja i rozwój regionalny.

Agnieszka Szlaska: Studia w EUROREG bardzo mi się przydały zarówno w znalezieniu pierwszej, jak i drugiej pracy. Chociażby proste uzmysłowienie studentom istnienia zróżnicowania potencjału lokalnego i skutków jakie to pociąga dla gospodarki czy możliwość pierwszej styczność z oprogramowaniem przestrzennym, przygotowaniem harmonogramów do projektów były w moim przypadku bardzo ważne. Obecnie zawodowo zajmuję sie badaniami lokalizacyjnymi, oceną potencjału oraz oprogramowaniem do integracji danych na mapach cyfrowych RegioGraph a więc wiedza, którą zdobyłam na studiach jest mi w pracy bardzo pomocna.

Tomasz Śliwiński: Studia z pewnością pomogly mi dostać pierwszy angaż w Komisji, mianowicie byłem stażystą w gabinecie komisarza ds. polityki regionalnej (Hubner).

Magdalena Tetlak: Czy studia na EUROREG pomogły mi w zdobyciu pracy? Baardzo mi pomogły. Potencjalni pracodawcy mający do czynienia bądź też działający w obszarze rozwoju regionalnego i lokalnego (tu głównie administracja, rzadko sektor prywatny) doceniają fakt studiowania w naszej jednostce. Moje doświadczenie dotyczy rozmów kwalifikacyjnych w PARP i MRR oraz firmach doradczych (głównie z obszaru pozyskiwania środków unijnych). Ta druga grupa jest niestety mało zorientowana i moim skromnym zdaniem tym samym nie docenia potencjału drzemiącego w absolwentach EUROREGu. Niemniej jednak wynika to prawdopodobnie ze specyfiki branży w jakiej akurat ja się znajduję. Na pewno PARP docenia fakt ukończenia studiów na EUROREG. Jeżeli chodzi o wiedzę zdobytą na EUROREG, to mi osobiście bardzo pomogła. Zaraz po studiach pracowałam w jednej z firm, w których miałam bardzo dużo do czynienia z jst i mogłam tam wydrażać w praktykę zdobytą wiedzę. Współtworzyłam strategie rozwoju, plany rewitalizacji, plany rozwoju lokalnego, itp. co było doskonałym przełożeniem teoretycznej wiedzy pozyskanej na EUROREG, na praktykę.

Sylwia Borkowska: EUROREG to studia wyjątkowe: ciekawe połączenie dyscyplin, intensywna nauka akademickiego pisania i analizowania, duże wsparcie inicjatyw studenckich. Małe grono studentów umożliwia bliski kontakt z wykładowcami, dzięki czemu dyskusje na zajęciach stają się bardzo wnikliwe i pozwalają dobrze zrozumieć aktualne problemy miast i regionów. Wszystko to uczyniło studia na EUROREGu bardzo wartościowym doświadczeniem i dostarczyło wiedzy, która okazała się nieoceniona zarówno w pracy dla Urzędu m.st. Warszawy, jak i podczas dalszych studiów doktoranckich w Szkocji.

Kinga Balcerek:  Co do studiów...tęsknię! za wykładami Prof. Gorzelaka, mojej ukochanej Prof. Halamskiej, Prof. Dutkiewicza, mogłabym wymieniać bez końca :) spotkania z nimi, wszystkie zajęcia...otworzyły mi na pewno oczy na wiele spraw, odkryły wiele klapek, poszerzyły zainteresowania, horyzonty. Wśród studentów poznałam także ludzi z pasją, inteligentnych, którzy na pewno ukształtowali w jakimś sensie mój światopogląd i charakter. Studia polecam każdemu i nigdy! nie żałowałam, że zmieniłam kierunek i nie ukończyłam mgr na geografii :) (a marzyłam o byciu nauczycielem).

Zuzanna Popis: Jeśli chodzi o to, czy studia na EUROREGu przydały się w znalezieniu pracy, to nie mogły być bardziej pomocne :) Pracy nie musiałam nawet szukać, ponieważ zaproponowano mi stanowisko po odbyciu praktyk w Sekcji Ewaluacji, na które poszłam za pośrednictwem EUROREGu, a konkretnie dzięki zajęciom z dr Olejniczakiem. Wydaje mi się, że nasz rok może służyć jako dobry przykład na to, że studia w EUROREGu są przydatne w odnalezieniu się na rynku pracy, bo z tego co wiem znakomita większość z nas znalazła pracę "w zawodzie". Muszę przyznać, że sama inicjatywa stworzenia bazy bardzo mi się podoba i na pewno będę zachęcać kolegów-absolwentów i koleżanki-absolwentki do przesłania swoich danych.

Tomasz Piotr Krzemirski: Studia bardzo mi się podobały. Cenię sobie zdobytą wiedzę i miłe znajomości. Studia zdecydowanie poszerzające horyzonty. Po części dały impuls do decyzji o podjęciu własnej działalności gospodarczej - pamiętam hasło, że siłą Europy są małe przedsiębiorstwa :) Poza tym skończenie Euroregu było dobrą rekomendacją podczas starań o staż w Komisji Europejskiej (podziękowania za list polecający z EUROREG-u).

Łukasz Waszczuk: Dzięki kadrze dydaktycznej, składającej się z ekspertów w dziedzinie gospodarki przestrzennej, studia w EUROREG dają możliwość zdobycia wiedzy przydatnej w pracy zawodowej związanej z rozwojem regionalnym i lokalnym. Niewielka liczba studentów na roku sprawia, że łatwiej o bezpośredni kontakt z wykładowcami, co pozwala na bardziej efektywne korzystanie z zajęć, jak i pomaga przy pisaniu pracy magisterskiej. Zajęcia w EUROREG są wymagające, ale również ciekawe - studenci mogą zapoznać się z programami komputerowymi przydatnymi w pracy związanej z gospodarką przestrzenną, pracować z dokumentami strategicznymi JST czy uczestniczyć w cotygodniowych seminariach, gdzie prelegentami są czołowe postacie m.in. ze świata nauki (różnych jej dyscyplin) i polityki. Dodatkową zaletą studiów w EUROREG jest możliwość poznania ludzi o innym wykształceniu (studentami EUROREG są absolwenci bardzo różnych kierunków, nie tylko gospodarki przestrzennej), co daje możliwość spojrzenia na otaczającą rzeczywistość w odmienny sposób. Dyplom EUROREG, a także wiedza i umiejętności nabyte w czasie studiów, pozwoliły mi rozpocząć karierę zawodową - najpierw w pracy związanej z tematyką rewitalizacji, a obecnie w ramach Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Wiktoria Kiedrowicz: EUROREG jest czymś wyjątkowym i niecodziennym. Jest wybitną jednostką z wieloma naukowymi osiągnięciami, za co ją cenię. Zarazem ma w sobie coś swojskiego i ciepłego. Człowiekowi chce się tam przebywać oraz czuje się dobrze, a typowe bariery, które występują w jednostkach uczelnianych w relacjach student – pracownik znikają.

Paweł Woźnicki: Myśląc o EUROREG-u, myślę o atmosferze uczelni, drodze przez Krakowskie Przemieście, która kończy się widokiem głównego dziedzińca uniwersytetu pełnego przyszłych geografów, prawników, socjologów, znawców różnych języków i kultur, czy też przedstawicieli wielu innych dziedzin, których to łączy w jedno społeczność Uniwersytetu Warszawskiego.

Marta Marszycka: EUROREG jest integralną częścią UW dzięki profesjonalnej, pełnej pasji kadrze i ciekawych różnorodnych studentach. Jednocześnie rodzinność i otwartość EUROREG-u sprawia, że jest czymś więcej niż tylko miejscem wymiany wiedzy.

 
 
Do pobrania