A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Absolwenci

Absolwenci


Opinie absolwentów na temat studiów w EUROREG-u:

Błażej Papiernik: Studia na EUROREG-u poszerzają horyzonty i dają wiedzę, która jest bardzo przydatna zarówno w pracy zawodowej, jak i społecznej. Niewątpliwie ogromnym atutem EUROREG jest bezpośredni kontakt pomiędzy studentem a wykładowcą, a dodatkowo mocne relacje między kadrą akademicką a studentami przekładają się na zacieśnienie współpracy nawet po ukończeniu studiów. Ponadto, EUROREG zapewnia nowatorskie metody nauczania, które pozwalają na utrwalenie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Jednostka stawia w bardzo dużym stopniu na podejmowanie interakcji w grupie, co przekłada się na zdobycie nowych umiejętności, niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Obecnie pracuję w 2 miejscach: 1. Podinspektor w Wydziale Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie, Referat Rozwoju Miasta; 2. Ekspert ds. studenckich w Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ewa Jagiełło: Studia w Euroregu były dla mnie baza wyjściowa do specjalizowania się w tematyce szeroko rozumianego rozwoju gospodarczego i regionalnego. W moim przekonaniu praktyczna wiedza przekazywana przez wykładowców pomogła mi zdobyć przewagę na rynku pracy w dosyć wąskiej tematyce. Euroreg pomógł mi odnaleźć moje zawodowe zainteresowania. Bezpośrednio po studiach pracowałam w administracji rządowej, w departamencie strategicznym odpowiadającym za politykę regionalna i miejska. dodatkowo podejmuje działalność w obszarze pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. obecnie zajmuje się również kontrola projektów UE w jednej z agencji wykonawczych. Wiem, ze gdyby nie Euroreg, to prawdopodobnie nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem teraz.

Piotr Krośniak: Studia jak najbardziej były pomocne, w UNDP prace zacząłem zaraz po ukończeniu studiów (jeszcze przed obroną). Obecnie pracuję w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku.

Paulina Piotrowska: Studia niezwykłe. Nie tylko dlatego, że dziekanat nie traktuje studenta jak intruza.Przede wszystkim podejście praktyczne - uczyliśmy się konkretnych rzeczy, które pomogły nam się odnaleźć w rzeczywistości "pracowej". Studenci angażowani są w projekty realizowane przez Centrum. Studia rozwijające intelektualnie, zarażające pasją, przygotowujące do podjęcia pracy. Niesamowity kontakt z dostępnymi dla studentów, choć zapracowanymi pracownikami EUROREG - działalność dydaktyczna jest jedną z wielu, co zdecydowanie podnosi ocenę profesjonalizmu i aktualności studiów. Swoją pracę zaczęłam po 4 roku studiów i nadal pracuję w branży Centrum - ewaluacja i rozwój regionalny.

Agnieszka Szlaska: Studia w EUROREG bardzo mi się przydały zarówno w znalezieniu pierwszej, jak i drugiej pracy. Chociażby proste uzmysłowienie studentom istnienia zróżnicowania potencjału lokalnego i skutków jakie to pociąga dla gospodarki czy możliwość pierwszej styczność z oprogramowaniem przestrzennym, przygotowaniem harmonogramów do projektów były w moim przypadku bardzo ważne. Obecnie zawodowo zajmuję sie badaniami lokalizacyjnymi, oceną potencjału oraz oprogramowaniem do integracji danych na mapach cyfrowych RegioGraph a więc wiedza, którą zdobyłam na studiach jest mi w pracy bardzo pomocna.

Tomasz Śliwiński: Studia z pewnością pomogly mi dostać pierwszy angaż w Komisji, mianowicie byłem stażystą w gabinecie komisarza ds. polityki regionalnej (Hubner).

Magdalena Tetlak: Czy studia na EUROREG pomogły mi w zdobyciu pracy? Baardzo mi pomogły. Potencjalni pracodawcy mający do czynienia bądź też działający w obszarze rozwoju regionalnego i lokalnego (tu głównie administracja, rzadko sektor prywatny) doceniają fakt studiowania w naszej jednostce. Moje doświadczenie dotyczy rozmów kwalifikacyjnych w PARP i MRR oraz firmach doradczych (głównie z obszaru pozyskiwania środków unijnych). Ta druga grupa jest niestety mało zorientowana i moim skromnym zdaniem tym samym nie docenia potencjału drzemiącego w absolwentach EUROREGu. Niemniej jednak wynika to prawdopodobnie ze specyfiki branży w jakiej akurat ja się znajduję. Na pewno PARP docenia fakt ukończenia studiów na EUROREG. Jeżeli chodzi o wiedzę zdobytą na EUROREG, to mi osobiście bardzo pomogła. Zaraz po studiach pracowałam w jednej z firm, w których miałam bardzo dużo do czynienia z jst i mogłam tam wydrażać w praktykę zdobytą wiedzę. Współtworzyłam strategie rozwoju, plany rewitalizacji, plany rozwoju lokalnego, itp. co było doskonałym przełożeniem teoretycznej wiedzy pozyskanej na EUROREG, na praktykę.

Sylwia Borkowska: EUROREG to studia wyjątkowe: ciekawe połączenie dyscyplin, intensywna nauka akademickiego pisania i analizowania, duże wsparcie inicjatyw studenckich. Małe grono studentów umożliwia bliski kontakt z wykładowcami, dzięki czemu dyskusje na zajęciach stają się bardzo wnikliwe i pozwalają dobrze zrozumieć aktualne problemy miast i regionów. Wszystko to uczyniło studia na EUROREGu bardzo wartościowym doświadczeniem i dostarczyło wiedzy, która okazała się nieoceniona zarówno w pracy dla Urzędu m.st. Warszawy, jak i podczas dalszych studiów doktoranckich w Szkocji.

Kinga Balcerek:  Co do studiów...tęsknię! za wykładami Prof. Gorzelaka, mojej ukochanej Prof. Halamskiej, Prof. Dutkiewicza, mogłabym wymieniać bez końca :) spotkania z nimi, wszystkie zajęcia...otworzyły mi na pewno oczy na wiele spraw, odkryły wiele klapek, poszerzyły zainteresowania, horyzonty. Wśród studentów poznałam także ludzi z pasją, inteligentnych, którzy na pewno ukształtowali w jakimś sensie mój światopogląd i charakter. Studia polecam każdemu i nigdy! nie żałowałam, że zmieniłam kierunek i nie ukończyłam mgr na geografii :) (a marzyłam o byciu nauczycielem).

Zuzanna Popis: Jeśli chodzi o to, czy studia na EUROREGu przydały się w znalezieniu pracy, to nie mogły być bardziej pomocne :) Pracy nie musiałam nawet szukać, ponieważ zaproponowano mi stanowisko po odbyciu praktyk w Sekcji Ewaluacji, na które poszłam za pośrednictwem EUROREGu, a konkretnie dzięki zajęciom z dr Olejniczakiem. Wydaje mi się, że nasz rok może służyć jako dobry przykład na to, że studia w EUROREGu są przydatne w odnalezieniu się na rynku pracy, bo z tego co wiem znakomita większość z nas znalazła pracę "w zawodzie". Muszę przyznać, że sama inicjatywa stworzenia bazy bardzo mi się podoba i na pewno będę zachęcać kolegów-absolwentów i koleżanki-absolwentki do przesłania swoich danych.

Tomasz Piotr Krzemirski: Studia bardzo mi się podobały. Cenię sobie zdobytą wiedzę i miłe znajomości. Studia zdecydowanie poszerzające horyzonty. Po części dały impuls do decyzji o podjęciu własnej działalności gospodarczej - pamiętam hasło, że siłą Europy są małe przedsiębiorstwa :) Poza tym skończenie Euroregu było dobrą rekomendacją podczas starań o staż w Komisji Europejskiej (podziękowania za list polecający z EUROREG-u).

Łukasz Waszczuk: Dzięki kadrze dydaktycznej, składającej się z ekspertów w dziedzinie gospodarki przestrzennej, studia w EUROREG dają możliwość zdobycia wiedzy przydatnej w pracy zawodowej związanej z rozwojem regionalnym i lokalnym. Niewielka liczba studentów na roku sprawia, że łatwiej o bezpośredni kontakt z wykładowcami, co pozwala na bardziej efektywne korzystanie z zajęć, jak i pomaga przy pisaniu pracy magisterskiej. Zajęcia w EUROREG są wymagające, ale również ciekawe - studenci mogą zapoznać się z programami komputerowymi przydatnymi w pracy związanej z gospodarką przestrzenną, pracować z dokumentami strategicznymi JST czy uczestniczyć w cotygodniowych seminariach, gdzie prelegentami są czołowe postacie m.in. ze świata nauki (różnych jej dyscyplin) i polityki. Dodatkową zaletą studiów w EUROREG jest możliwość poznania ludzi o innym wykształceniu (studentami EUROREG są absolwenci bardzo różnych kierunków, nie tylko gospodarki przestrzennej), co daje możliwość spojrzenia na otaczającą rzeczywistość w odmienny sposób. Dyplom EUROREG, a także wiedza i umiejętności nabyte w czasie studiów, pozwoliły mi rozpocząć karierę zawodową - najpierw w pracy związanej z tematyką rewitalizacji, a obecnie w ramach Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Wiktoria Kiedrowicz: EUROREG jest czymś wyjątkowym i niecodziennym. Jest wybitną jednostką z wieloma naukowymi osiągnięciami, za co ją cenię. Zarazem ma w sobie coś swojskiego i ciepłego. Człowiekowi chce się tam przebywać oraz czuje się dobrze, a typowe bariery, które występują w jednostkach uczelnianych w relacjach student – pracownik znikają.

Paweł Woźnicki: Myśląc o EUROREG-u, myślę o atmosferze uczelni, drodze przez Krakowskie Przemieście, która kończy się widokiem głównego dziedzińca uniwersytetu pełnego przyszłych geografów, prawników, socjologów, znawców różnych języków i kultur, czy też przedstawicieli wielu innych dziedzin, których to łączy w jedno społeczność Uniwersytetu Warszawskiego.

Marta Marszycka: EUROREG jest integralną częścią UW dzięki profesjonalnej, pełnej pasji kadrze i ciekawych różnorodnych studentach. Jednocześnie rodzinność i otwartość EUROREG-u sprawia, że jest czymś więcej niż tylko miejscem wymiany wiedzy.