A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

SRiL O WARSZAWIE

W związku z rozpoczynającą się 23 czerwca konferencję INURA - Footloose Warsaw. Towards a walkable urban theory - przygotowaliśmy wirtualny numer "Studiów Regionalnych i Lokalnych" o Warszawie.

W numerze znalazły się artykuły dotyczące Warszawy opublikowane w "Studiach Regionalnych i Lokalnych". Artykuły prezentują zróżnicowane perspektywy i podejścia badawcze, zaś ich autorzy są przedstawicielami różnych dyscyplin naukowych. Tym, co łączy prezentowane teksty jest Warszawa jako obiekt badań i teoretycznych rozważań. Z artykułów wyłania się obraz Warszawy jako miasta dynamicznego i zróżnicowanego, pełnego kontrastów i przestrzennych paradoksów; miasta, w którego przestrzeni uwidacznia się nie tylko post-socjalistyczne dziedzictwo, ale także skutki transformacji ustrojowej i tworzyszącego jej liberalnej polityki przestrzennej; miasta, które nieustannie się zmienia i na nowo definiuje, niekiedy w nieoczywisty i zaskakujacy sposób. 

Konferencję INURA organizują wspólnie Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) oraz Biennale Warszawa. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są tutaj. Konferencja odbywa się w ramach działań sieci INURA - International Network for Urban Research and Action.

 

Spis treści

 

Fot.: PolandMFA (licencja: CC BY-NC 2.0)