A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Obecni studenci

Obecni studenci

 

 

Olga Strycharczyk

Jestem historyczką sztuki i mam przyjemność współpracować jako korektorka z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Moje zainteresowania zawsze wiązały się z kulturą i relacjami. Przez pięć lat w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie byłam członkinią zespołu prowadzącego rejestr i ewidencję zabytków. Współpracowałam z Talleres de Arte Granda – jedną z najstarszych pracowni sztuki sakralnej, Fundacją Archeologia Fotografii oraz Stowarzyszeniem Twoja Sprawa. Ogromną satysfakcję sprawia mi wspólne działanie: mam doświadczenie w organizacji przedsięwzięć wolontariackich, przez wiele lat śpiewałam i koncertowałam z chórem warszawskiego Centrum Myśli Jana Pawła II, byłam uczestniczką oraz organizatorką akcji PoKolędzieJP2, służącej integracji społecznej, popularyzacji wspólnego kolędowania i muzykowania.

Najlepiej czuję się w lesie, w górach, w drodze. Dlatego na co dzień w moim dynamicznie zmieniającym się mieście stale poszukuję nowych ścieżek, własnego tempa, miejsc spotkania i odpoczynku. Ciekawi mnie to, co dzieje się na zapleczu ulic – rytm życia mieszkańców i ślady ich zadomawiania się we wspólnej przestrzeni. Podczas studiowania historii sztuki szczególnie zainteresowałam się historią miast idealnych, a pod wpływem podróży do Pekinu – kulturą Azji Południowo-Wschodniej. Pracę magisterską poświęciłam powstającemu wówczas New Songdo, badając jego związki z tradycją architektoniczną i urbanistyczną Korei Południowej. Obecnie zajmuję się zagadnieniem roli mebli miejskich w przestrzeni publicznej dla integracji mieszkańców Warszawy.

W Euroregu cenię przede wszystkim interdyscyplinarność, pasję, zamiłowanie do interakcji ze studentami, otwartość na wątpliwości i pytania, kulturę współpracy i różnorodność narzędzi wykorzystywanych podczas zajęć.

Piotr Miszczuk 

Po studiach licencjackich w Szkole Głównej Handlowej i praktykach w czołowej warszawskiej korporacji porzucił ewentualną karierę w finansach. Zdecydował się na anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz kontynuował swoje studia w SGH, tym razem na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Mocno zaangażowany w życie studenckie na obu uczelniach, był przewodniczącym Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii (w ramach SGH) oraz członkiem teatru The Cheerful Hamlets działającego w ramach Instytutu Anglistyki UW.  Był zaangażowany w liczne inicjatywy, także o charakterze ponadnarodowym, m.in. był wolontariuszem podczas szczytu NATO w Warszawie, brał udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli w ramach programu Eurostaż oraz był członkiem grupy British-Polish Investment Alliance. Studia łączy z pracą w sekcji angielskiej Polskiego Radia oraz jako lektor języka angielskiego. Naukowo interesuje się zagadnieniami demografii, finansami publicznymi oraz nierównościami.

Robert Bengsz

Germanista z wykształcenia i zamiłowania. Pasjonat historii, prasy oraz XIX-wiecznej architektury i urbanistyki. Interesuje się rozwojem i funkcjonowaniem miast, zwłaszcza wielkich metropolii europejskich, które z pasją zwiedza przy każdej nadarzającej się okazji. W wolnych chwilach amator wycieczek rowerowych.

 

Przemysław Krawczyński

Wybrałem studia w EUROREGu, ponieważ pociągają mnie problemy regionów europejskich oraz praca badacza terenowego, czego najsensowniejszym wytłumaczeniem jest to, co ktoś kiedyś powiedział o badaniach terenowych, że są "aktywnością prowadzącą do utraty nadwagi i przyrostu wiedzy." Bo wciąż odkrywamy, że to, co wyczytaliśmy lub sobie pomyśleliśmy na temat lokalnego życia jest albo trudno znaleźć, albo już jest nieaktualne.

 

Maciej Ciszek

Jestem po studiach I stopnia na WZ UW, które obecnie kontynuuje równocześnie z EUROREG-iem. W wolnych chwilach jestem amatorem futbolu oraz podróży, a także starszym bratem bliźniakiem. Studia w EUROREG-u doceniam za interdyscyplinarność programową, a także indywidualne podejście do każdego z niewielkiej grupy studentów. Interesują mnie przede wszystkim zagadnienia psychologiczno-socjologiczne.