A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

INICJATYWA DOSKONAŁOŚCI

Uniwersytet Warszawski zyskał status uczelni badawczej.

Uniwersytet Warszawski zaprezentował wniosek, dzięki któremu zwyciężył w konkursie „Inicjatywa doskonałości” MNiSW i zyskał status uczelni badawczej. Zawiera on opis 5 priorytetowych obszarów badawczych oraz 70 działań.

16 grudnia na UW odbyła się uroczysta prezentacja wniosku Uniwersytetu Warszawskiego złożonego w konkursie „Inicjatywa doskonałości”. W spotkaniu uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

– Inicjatywa doskonałości na Uniwersytecie Warszawskim to inwestycja w ludzi – mówił w trakcie prezentacji wniosku prof. Marcin Pałys, rektor UW. – Po pierwsze wniosek, który UW złożył w konkursie, był tworzony w sposób partycypacyjny i w jego pisaniu uczestniczyło około 150 osób, zarówno nauczycieli akademickich, jak i pracowników administracji. Po drugie został napisany tak, by odpowiadał na ambicje, wyzwania, potrzeby różnych grup naszej społeczności, zarówno pracowników, jak i doktorantów oraz studentów – wyjaśniał rektor i dodał, że we wniosku opisano aż 70 różnych działań, poczynając od środków na konkretne projekty naukowe, infrastrukturę badawczą, mobilność międzynarodową, przez szkolenia z kompetencji miękkich i narzędzia IT do zarządzania, aż po otwarcie przedszkola i punktów opieki nad dziećmi.

Cele i plany UW w ramach Inicjatywy doskonałości przedstawił dr hab. Maciej Duszczyk, prorektor UW ds. naukowych, który zapowiedział, że do końca roku powstaną zespoły koordynujące priorytetowe obszary badawcze. Do końca marca projekt zostanie uruchomiony, a już w kwietniu ogłoszone zostaną pierwsze programy rekrutacji dotyczące poszczególnych zadań.

Źródło: uw.edu.pl