A
A
A
Wysoki kontrast
ENGLISH
Proszę wprowadzićminimum 3 znaki
Aktualności

INURA W HAWANIE I WARSZAWIE

Jaka jest przestrzenna logika Hawany? Jak wygląda współczesne miasto socjalistyczne? M.in. na te pytania starali się znaleźć odpowiedź dr Dorota Celińska-Janowicz i dr Kacper Pobłocki z EUROREG podczas konferencji INURA w Hawanie.

INURA, czyli International Network for Urban Research and Action to międzynarodowa sieć badaczy, aktywistów, urbanistów, dziennikarzy i urzędników. Co roku sieć organizuje konferencję w innym mieście, zaś celem spotkania jest poznanie danego miasta i zrozumienie, jak ono działa. W ramach kofnerencji nie ma zatem sesji z referatami. Odbywają się natomiast dyskusje i warsztaty, a przede wszystkim wycieczki, organizowane i prowadzone przez lokalnych badaczy i badaczki, których celem jest obserwacja przestrzeni goszczącego konferencję miasta. Konferencja w Hawanie (19-25.11) była pierwszą, którą sieć INURA zorganizowała w Ameryce Łacińskiej.

W ostatnim tygodniu czerwca 2018 roku 28. edycja konferencji INURA odbędzie się w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są EUROREG oraz Biennale Warszawa.

 
 
Galeria